BASINDA SBEA, WEB

haberyum.com – Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Engelli Bireyler için “Sen de Bir El At” Bağış Kampanyasını Başlattı

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu, Cumhuriyetin 100’üncü yılında engelli bireylerin bağımsız hareketine takviye olmak için “Sen de Bir El At” davetinde bulunarak kampanya başlattı.

 Türkiye Sakatlar Konfederasyonu, engelli bireylerin toplumsal hayatta daha faal yer almasını sağlamak için Türkiye’nin 81 vilayetini kapsayan bağış kampanyası başlattı. Ankara’da düzenledikleri basın toplantısında kampanyanın ayrıntılarını aktaran Türkiye Sakatlar Konfederasyonu İdare Heyeti Lideri Yusuf Çelebi,   “Sen de Bir El At” toplumsal sorumluluk bağış kampanyasında hassas vatandaşları, kamu, özel bölüm ve her türlü alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yapmaya davet etti. Çelebi,  toplanan bağışlarla engelli bireylerin kullanmak zorunda oldukları yardımcı araç-gereç ve takviye teknolojilerine ulaşmalarını sağlayacaklarını söyledi.

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu, engelli bireylerin bağımsızca hareket etmesini desteklemeyi amaçlayan “Sen de Bir El At” toplumsal sorumluluk bağış kampanyasının ayrıntılarını 29 Ocak’ta Alba Ankara Hotel’de düzenledikleri basın toplantısında açıkladı.

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Delegeleri, basın mensupları ve engelli bireylerin katıldığı toplantıda Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Lideri Yusuf Çelebi, Ankara’da başlayan kampanyanın 81 vilayette farklı etkinliklerle devam edeceğini bildirdi.

Yerli ve ulusal, yardımcı araç-gereç ve dayanak teknolojileri engelli bireylere ulaştırılacak

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu İdare Şurası Lideri Yusuf Çelebibağış kampanyasının ayrıntılarını anlattı. Çelebi, “Türkiye Sakatlar Konfederasyonu olarak kurulduğumuz yıldan beri engelli bireylerin toplumsal, ekonomik, kültürel, türel, mesleksel pek çok hususta toplumsal yaşama, topluma kazandırılması için mevzuata uygun olarak ortak hak ve çıkarları korumak, geliştirmek üzere tüm gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemizdeki engelli bireyler ile birlikte yaşama kültürünün yaygınlaşması, tüm engelli kümeleri için farkındalık oluşturulması başta olmak üzere, toplumsal, kültürel, teknolojik, erişilebilirlik, eğitim ve istihdam gayeli projeler geliştiriyoruz. “Sen de Bir El At” kampanyası ile halkımızın, kamu ve özel kurumların, sivil toplum kuruluşlarımızın takviyesi ve iş birliğiyle el ele verip Konfederasyonumuz tarafından yerli ve ulusal olarak üretilen araç-gereç ve dayanak teknolojileri ile bu eksikliklere tahlil sunmayı amaçlıyoruz.  Bunun yanı sıra toplumsal hayatta karşılaştığımız erişilebilirlik meseleleri konusunda kamuoyunun dikkatini çekmek istiyoruz. Kültür, bilim, sanat, spor üzere tertiplerde daha çok yer alarak toplumsal hayata daha faal, verimli ve eşit iştirak sağlamayı hedefliyoruz. ” dedi.

“Cumhuriyetin 100. Yılında engelli bireyler için herkesi dayanağa bekliyoruz”

Yusuf Çelebi, kampanyaya dayanak olmak için yapılması gerekenleri şöyle anlattı:

“Kampanyamıza takviye vermek isteyenler, Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone GSM operatörlerinden 8191’e DAYANAK yazıp SMS göndererek 10 TL ya da Türkiye Sakatlar Konfederasyonu’nun resmi yardım banka hesaplarına bağışta bulunabilirler.  Cumhuriyetin 100. yılı aktiflikleri kapsamında kampanyaya katkı hedefli bilim, kültür, sanat, spor alanlarında  tertipler düzenleyeceğiz.  Bu tertipler için kamu ve özel bölüm işbirlikleri ile manisiz kısa sinema şenliği, tiyatro, fotoğraf ve klâsik el sanatları standı, konser, spor turnuvası üzere tertiplere katkıda bulunarak yahut sponsor olarak dayanak olunabilir. Perakende kesimindeki alışveriş merkezleri ve zincir market firmaları ile engelli bireyler için değerli gün ve haftalarda yapılacak etkinlikler planlanmaktadır. Kamu, iş dünyası temsilcileri ve sivil toplum örgütlerinin işbirliğinde gerçekleşen etkinlikler sayesinde kampanya tanıtılacaktır.”

Yusuf Çelebi, kampanya kapsamında yapılan yardımların toplumsal incelemeden geçirilerek gerçek hak sahiplerine ulaştırılacağını belirtti. Buna nazaran, kampanya mecralarından gelen talepler yerinde  incelenecek ve inceleme sonucu dayanaklar şeffaf bir halde gerçek gereksinim sahiplerine armağan edilecek.

Kampanyaya, ferdi ve kurumsal, ayni/nakdi bağış yapanlar talep ettikleri takdirde sendebirelat.org kampanya internet sitesinde kendileri ile ilgili iştirak ve sponsorluk takviyeleri duyurulacak. Kampanya sonunda tüm bağışçılara çok özel ikramlar sunulacak.

Destekçiler

–  tsk.org.tr ve sendebirelat.org internet siteleri,

–  Radyo ve TV spotları,

–  TV ve radyolarda yer alacak röportaj ve programlar,

–  Dijital platformlarda yer alacak reklamlar,

–  Toplumsal medyada yapılacak tanıtım ve duyurular,

–  Dış yer ilanları ile kamuoyuna  duyurulacak.

“Birlik olmak başlangıç, birlikte çalışmak başarıdır”

Konuşmasının sonunda iştirakçilere teşekkürlerini sunan Yusuf Çelebi, “Birlikte daha güçlüyüz. Sizlerin küçük bir dayanağı diğerinin düşü olabilir.  Bütün engelli bireylerin temel insan haklarından eşit yararlandığı, ayrımcılığın olmadığı manisiz bir dünya diliyoruz. “Birlik olmak başlangıç, birlikte çalışmak muvaffakiyettir, diyor ve “Sen de bir El At” bağış kampanyamızı bugün başlatıyoruz. Tüm hassas vatandaşların dayanağını bekliyoruz.” dedi.

“Sen de Bir El At” toplumsal sorumluluk bağış kampanyası için Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone GSM operatörlerinden 8191’e DAYANAK yazıp SMS göndererek 10 TL ya da Türkiye Sakatlar Konfederasyonu’nun resmi yardım banka hesaplarına bağışta bulunmak mümkün.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Engelli Bireyler için “Sen de Bir El At” Bağış Kampanyasını Başlattı

Listeye dön

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir