BASINDA SBEA, WEB

Habertürk- Türkiye Sakatlar Konfederasyonu “Sen de Bir El At” bağış kampanyası başlattı

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu, engelli ailelerinin temin edemediği medikal malzemelerin konfederasyon tarafından karşılanması için “Sen de Bir El At” adıyla bağış kampanyası başlattı.

ANKARA (AA) – Türkiye Sakatlar Konfederasyonu, engelli ailelerinin temin edemediği medikal malzemelerin konfederasyon tarafından karşılanması için “Sen de Bir El At” adıyla bağış kampanyası başlattı.

Çankaya’da bir otelde düzenlenen etkinlikte konuşan Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Çelebi, engellilerin medikal malzemelere ulaşmada yaşadığı güçlüğe dikkati çekti.

Engelli ailelerinin temin edemediği medikal malzemelerin konfederasyon tarafından karşılanması için “Sen de Bir El At” kampanyasını başlattıklarını anlatan Çelebi, “Kampanyamıza destek vermek isteyenler 8191’e DESTEK yazıp SMS göndererek 10 lira ya da konfederasyonun resmi yardım banka hesaplarına bağışta bulunabilirler.” dedi.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında kampanyaya katkı amaçlı bilim, kültür, sanat, spor alanlarında da organizasyonlar düzenleyeceklerini aktaran Çelebi, şunları söyledi:

“Bu organizasyonlar için kamu ve özel sektör işbirlikleri ile engelsiz kısa film festivali, tiyatro, resim ve geleneksel el sanatları sergisi, konser, spor turnuvası gibi organizasyonlara katkıda bulunarak veya sponsor olarak destek olunabilir. Perakende sektöründeki alışveriş merkezleri ve zincir market firmaları ile engelli bireyler için önemli gün ve haftalarda yapılacak etkinlikler planlanmaktadır. Kamu, iş dünyası temsilcileri ve sivil toplum örgütlerinin işbirliğinde gerçekleşen etkinlikler sayesinde kampanya tanıtılacaktır.”

Çelebi, kampanya kapsamında yapılan yardımların sosyal incelemeden geçirilerek gerçek hak sahiplerine ulaştırılacağını belirtti.


Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Ankara haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Ankara Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

https://www.haberturk.com/ankara-haberleri/30118254-turkiye-sakatlar-konfederasyonu-sen-de-bir-el-at-bagis-kampanyasi-baslatti

Listeye dön

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir